Květen ve 2. oddělení

Začátek měsíce jsme se věnovali blížícímu se svátku maminek a připravili jim hádanku v podobě namalovaného portrétu maminek dětí, který jsme vyvěsili na nástěnku chodby. Každá maminka měla za úkol poznat, jak ji namalovalo její dítě. Maminky si vedly opravdu velice dobře, protože se jim podařilo svůj portrét odhalit. Jako dárek jim děti vyrobily skládané košíčky se srdíčky, ve kterých byla vložena básnička pro ně.

Jelikož nám květnové počasí nedopřálo tolik tepla a sluníčka, jak bychom si přáli, vyrobili jsme si sluníčka z paprsků našich fotografií a hned se vše rozzářilo příjemným pocitem a teplem u srdíček.

Svůj postřeh jsme si vyzkoušeli v přiřazování slov k obrázkům, kde si děti ve skupinách rozdělily role a každý byl aktivním členem svého týmu.

Další příjemné odpoledne bylo díky „Zvířátkovému kvízu“, kde byly připraveny otázky z živočišné říše. Děti jako odměnu za správnou odpověď získaly zvířátka, ale nebojte se, všechna byla plyšová! A tak došlo i na dramatickou výchovu, ve které děti zahrály svým kamarádům divadlo se zvířátky. Závěr odpoledne patřil už návštěvě živého zvířátka – agamy, kterou nám do družinky přišla ukázat maminka Natálky Tintěrové. Děti si tohoto mazlíka chovaného v domácím prostředí mohly pohladit i pochovat.

Díky vypůjčené knize z jičínské knihovny „Kamarádi z velké dálky“ jsme již předposlední školní měsíc „vycestovali“ za hranice našeho státu a poznali, jak žijí děti v jiných zemích. Abychom měli představu, kde se takové země nacházejí, vzali jsme si na pomoc atlas světa a tam je vyhledávali.

Je vidět, že si zkrátka dokážeme společné chvíle v družince užívat, i když k nám počasí není zrovna vlídné.

Na další zážitky se těšíme v posledním školním měsíci.