Čarodějnice

V úterý 30. 4. se do všech tří prvních tříd slétla spousta kouzelných čarodějů a čarodějnic, aby si připomněli starý zvyk – pálení čarodějnic neboli Filipojakubskou noc. Jedná se o velice starou lidovou tradici, kdy lidé věřili, že vzduchem létají čarodějnice a ochraňují hospodářství od všeho zlého a večer se pak slétají na čarodějnický sabat.

Přvňáčci se v přestrojení za čaroděje a čarodějnice první dvě hodiny věnovali magickým počtům, malovali, luštili kouzelné zaklínadlo, vybarvovali svou čarodějnici podle zadaných pokynů, hráli na posly a plnili spoustu zajímavých úkolů.

Poslední dvě hodiny za doprovodu nejvyšších čarodějnic (paní učitelky) vyrazili na Čeřovku, aby získali letecký průkaz na čarodějnické koště, zahráli si různé týmové hry, zaběhali a zasportovali si. Nakonec na lísteček napsali to, čeho se nejvíce bojí, a text spálili v symbolicky vytvořeném ohni.

Všichni si užili spoustu legrace a můžete zhlédnout v přiložené fotogalerii, jak se prvňáčkům netradiční den ve škole líbil.