World Marathon Challenge

Dne 26. 9. 2019 se 30 vybraných žáků a žákyň z naší školy zúčastnilo akce WORLD MARATHON CHALLENGE, která se konala v Nymburce ve sportovním centru. Naše škola se do této akce zapojila poprvé. Celkem se jí zúčastnilo 7 škol z Nymburka, Poděbrad, Dymokur a Jičína. Šlo o závod, který měří 42 195 m. Každý žák a žákyně absolvovali 7 štafetových úseků, které měřily 200 m. Zbývajících 195 m absolvoval vyslaný ambasador školy (Mgr. Libor Švandrlík). Skončili jsme na krásném 4. místě s časem 2:05,25. Každý člen našeho družstva obdržel triko s logem závodu, jménem školy a také medaili. Tato akce je pod záštitou projektu Rotary END POLIO NOW a Mezinárodního dne boje proti dětské obrně. Výtěžek závodu bude věnován na konto Nadace Rotary.

Maraton se nám velice líbil a měli jsem štěstí na opravdu krásné počasí. V příštím roce se tato akce bude konat v Jičíně, a jelikož už víme, co nás čeká, můžeme se dále zlepšovat a využít známého domácího prostředí v náš prospěch.

Mgr. Libor Švandrlík, Filipová Lucie