Krajské finále v basketbalu

V úterý 26. 4. 2022 jsme se s výběrem chlapců ze 6. a 7. tříd vydali směrem Nový Bydžov, kde nás po postupu z okresního kola čekalo krajské finále v basketbalu. Celkem se turnaje účastnily 4 týmy (ZŠ Bratří Čapků Úpice, ZŠ Štefcova Hradec Králové, ZŠ Týniště n. Orlicí a naše škola ZŠ Železnická). Odehráli jsme tedy celkem 3 utkání. Náš první zápas byl se ZŠ Štefcova. Už při příjezdu jsme poznali, že to bude asi nejtěžší soupeř, neboť byla znát přítomnost zhruba 3 basketbalistů v daném týmu a jasná výšková převaha. Měli totiž hráče ze 7. třídy, který měří 197 cm. I přesto jsme utkání začali velice dobře a několik minut prvního poločasu bylo vyrovnaných. Postupem času jsme ale začali zaostávat a nakonec jsme prohráli o 10 bodů. Další 2 utkání si naši chlapci už s přehledem pohlídali, i když v posledním utkání se ZŠ Úpice se nám tolik nedařila střelba a dlouhou dobu svítil na tabuli stav 2:2. Naše škola se tak umístila na krásném 2. místě v Královéhradeckém kraji. Chlapcům chci moc poděkovat za skvělou reprezentaci školy.