Basketbal

Ve středu 27. března se ve sportovním areále v Jičíně konalo krajské finále v basketbalu v kategorii starších dívek, kam naše děvčat suverénně postoupila z okresního kola.

Soutěže se zúčastnila děvčata 8. a 9. ročníku naší školy společně s týmy ZŠ Týniště nad Orlicí a ZŠ Plhov – Náchod.

Jako první se holky utkaly s týmem z Náchoda, který přehrály 20 : 12. V druhém utkání vyhrála naše děvčata nad hráčkami z Týniště 31 : 21. Pro naši školu tedy vybojovaly 1. místo, které jim zajistilo právo na kvalifikaci o postup na republikové finále.

Kvalifikace se konala opět v Jičíně, a to v úterý 9. dubna. Zúčastnily se jí vítězné týmy z libereckého (ZŠ Ještědská, Liberec), středočeského (ZŠ Říčany) a královéhradeckého kraje.

V prvním zápase se naše dívky utkaly s družstvem z Liberce a po napínavém závěru nakonec zvítězily 27 : 24. Druhý zápas byl vcelku jednoznačný a to bohužel pro nás, kdy nás porazil tým dívek z Říčan 41 : 19. Díku tomu, že Říčany ve třetím utkání přehrály Liberec, se naše holky mohly radovat z druhého místa. A i když na republikové finále nepostoupily, jedná se o velký úspěch pro naši školu.

Všem dívkám za skvělý výkon, obrovské nasazení a bojovnost děkujeme.

Naši školu reprezentovaly:

Veronika Šolcová, Barbora Budínská, Lucie Všetečková, Bára Hlaváčková, Ema Dobiášovská, Eliška Charvátová, Anděla Šemberová, Denisa Rychnová, Klára Vohnoutová, Zuzana Patřínová.

(Db)