Okresní finále chlapců v basketbalu

Dne 5. 3. 2019 se starší žáci ročníku narození 2002-2005 zúčastnili basketbalového okresního finále.

Tato akce se konala pod záštitou naší školy v Jičíně ve sportovním areálu. Celkem se jí zúčastnily čtyři školy ve složení: Lepařovo gymnázium v Jičíně, ZŠ Husitská z Nové Paky, ZŠ Chomutice a naše škola. Každý s každým hrál tedy tři zápasy. Našim chlapcům se podařilo vyhrát pouze jeden zápas, a to hned první se školou z Chomutic. Další zápas odehráli po dlouhé pauze, což na nich bylo velice vidět, a tak se nám nepodařilo zvítězit. Poslední utkání jsme odehráli se základní školou z Nové Paky, favoritem a budoucím vítězem. Toto utkání bylo velice vyrovnané, chlapci předváděli lepší výkony než v předchozím zápase a soupeřům hru dostatečně znepříjemnili. Umístili jsme se tak na 3. místě tohoto okresního kola.

Až na druhý zápas, kde byl trochu výpadek, bych chtěl chlapce pochválit a jakožto pořadatelé krajského finále mají možnost nás reprezentovat i v kraji opět ve sportovním areálu dne 21. 3. 2019.

Mgr. Libor Švandrlík