Cesta ke svobodě

Divadelní hra k 30. výročí sametové revoluce

V rámci mezipředmětového projektu k výročí revoluce si žáci třídy 7. B připravili vlastní divadelní hru. V úterý 19. listopadu si poprvé v čele s režisérem, spolužákem Nicolasem Křikavou, a jeho asistentem Robinem Burešem vyzkoušeli, jaké je to zazářit na pódiu. A povedlo se! Zapojila se celá třída a všichni si vystoupení, nacvičované měsíc, užívali.

Ve středu 20. listopadu se hra hrála ještě dvakrát a sklidila mohutný potlesk a pozitivní ohlasy od žáků i vyučujících. Pro velký úspěch jsme se rozhodli divadelní hru uvést také pro veřejnost a své nejbližší. Tento velký den připadl na 26. listopadu. Všichni byli okouzleni perfektním výkonem svých dětí.

Velkých rolí se nebojácně chopili a naložili s nimi, jak nejlépe mohli: Robin Bureš, Denisa Vítová, Vanesa Šulcová, Nikola Součková, Barbora Stránská, Matyáš Haas, i ve vedlejších rolích spolužáci podali pěkný výkon. Divadlo, ve kterém se objevily nejen demonstrace, ale i výslech novináře, okupace 1968, či upálení Jana Palacha a mnoho dalších historických událostí, se vydařilo.

Hra měla takový úspěch, že si rádi ještě někdy zahrajeme. Prostřednictvím divadelní hry jsme se přiblížili nejen herectví, historii, ale i sami sobě. Vše se odehrálo za pomoci a podpory naší třídní paní učitelky a ostatních vyučujících.

Informace:
Herec, režisér, autor: Nicolas Křikava
Co-režisér, herec, zvukař: Robin Bureš
Hlavní herci: Denisa Vítová, Matyáš Haas, Barbora Stránská, Nikola Součková, Vanesa Šulcová, N. Křikava, Robin Bureš

Nicolas Křikava, 7.B