Ekologický kurz žáků 9. ročníku

V polovině května se deváťáci mající zájem o ekologii zúčastnili ekokurzu v Krkonoších. Strávili pět dnů plných aktivit v Horním Maršově v Středisku ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER. Dojmy z pobytu sepsali žáci z 9. B.

„Ekokurz mě moc bavil. Promyšlené aktivity byly skvělé. Jen škoda počasí, to mohlo vyjít lépe.“ (Adam Florian)

„Bylo tam hodně zábavy a věcí, které jsme si uvědomili. Začali jsme se spolu i více bavit a zjistili jsme i více o sobě. Hlavně mě to tam moc bavilo a mrzelo mě, když jsme jeli domů.“ (Jana Riegerová)

„Překvapilo mě, že každá hra měla myšlenku. To bylo velké plus. Tento ekokurz nás všechny sblížil dohromady a podle mě to byl nejvydařenější ekokurz. Byla tam zábava a skvělá atmosféra.“ (Anna Zubatá)

„V Maršově se mi moc líbilo. Sice nebylo hezké počasí, ale zvládli jsme to. Se třídou byla velká legrace při programech. Nejvíce se mi líbilo, když jsme zkoumali bezobratlé živočichy v potoce.“ (Barbora Budínská)

„Ekokurz byl moc hezký, ale nejvíce se mi líbilo hraní divadla, simulační hry a výstup na Sněžku. Večerka byla možná příliš brzy, ale moc mi to nevadilo. Instruktoři byli velmi milí a bavilo nás to s nimi. Během výstupu na Sněžku jsme hráli koulovanou.“ (Kryštof Žďárský)

„Tento ekokurz byl pro mě nejlepší ze všech z hlediska kolektivu i z hlediska aktivit, které měl pro nás SEVER připravené.“ (Zuzana Sochorová)