Dramatický kroužek naší školy získal v Hradci Králové další ocenění

Ve dnech 7. – 8. dubna 2018 se konalo v Hradci Králové v divadle Drak postupové kolo celostátní přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna.

Soutěžní přehlídky se zúčastnilo šestnáct divadelních a loutkářských souborů, které se do Hradce nominovaly z okresních kol. Naši školu a spolu s ní celý okres Jičín zastupoval Dramatický soubor ZŠ Železnická ve složení: Anička Barešová, Simona Beranová, Anežka Entová, Ema Dobiášovská, Tomáš Prodělal, Anděla Šemberová, Jiří Čech, Barbora Stránská a Nikola Součková.

Dramatizace středověkého příběhu z knihy POVÍDKY CANTERBURSKÉ, kterou napsali a se souborem nastudovali Mgr. Richard Koníř a Mgr. Pavel Horák, sklidila veliký potlesk publika, ale i příznivé hodnocení odborné poroty. Ta souboru udělila cenu za inscenaci a představení doporučila k účasti na celostátní přehlídce Dětské scény, která se koná v polovině června ve Svitavách. Úspěch našich mladých divadelníků je o to větší, že se letos v Hradci sešly velmi kvalitní soubory všech věkových kategorií.