Netradiční dny ve škole třídy 6. A v červnu

Třídní učitelka 6. A s paní asistentkou pedagoga a s učiteli tělocviku si pro děti připravili v červnu na sebe navazující program. Více se lze dočíst v slohových pracích dětí 6. A.

Pro žáky 6. A byly dny 12. – 14. června velkým zážitkem.

V pondělí 12. 6. třída spala ve škole s paní učitelkou Renatou Doškářovou a paní asistentkou pedagoga Dagmar Chvojkovou. Na začátku celého programu jsme si barvili trika, která se nám všem velmi povedla, jsou netradiční a moc pěkná. Poté kluci a holky hráli různé hry, které byly velmi zábavné. Také za námi přišla další paní asistentka Kateřina Brožová se svým cvičeným pejskem Lucy. Ukázaly nám různé zajímavé kousky. Večer jsme šli do hvězdárny, kde nás čekal skvělý program. Bylo to tam skvělé.

Druhý den jsme šli s učiteli tělocviku a žáky 6. B na branně-turistický kurz, kde jsme plnili různé úkoly, hlavně jsme chodili také po okolí Jičína.

Třetí a zároveň poslední den byl velmi zábavný a legrační. Od školy jsme vyšli do sportovního areálu, kde jsme hráli přehazovanou na písku. Pak jsme se přesunuli na hřiště, kde jsme hráli baseball, 6. A proti 6. B. Třída 6. A zvítězila o jeden jediný bod. Celý branně-turistický kurz jsme ukončili na jičínském koupališti, kde nás to velmi bavilo. Velkým zážitkem to však nebylo pro Báru, která si zlomila nohu. Také jsme se tam dozvěděli výsledky z předchozího dne, jak jsme dopadli ve skupinkách.

Myslím si, že všem se kurz líbil a nebyla to nuda.

Denisa Rychnová, žákyně 6. A


Dne 12. 6. třída 6. A spala ve škole. V 16, 30 hodin jsme čekali u školy. Šli jsme do kuchyňky a tam jsme uskladnili donesené dobroty. Vydali jsme se do třídy a připravili si ležení. V učebně výtvarné výchovy jsme si ozdobili trička a šli jsme ven. Hráli jsme tam super hry a potom přijela pizza. Hodně nám chutnala. Paní učitelka pro nás měla překvapení a tím byla hvězdárna. Pozorovali jsme tam planety, souhvězdí a nakonec byl kvíz. Pak jsme šli do školy a spát.

Druhý den na nás čekala vydatná snídaně a turisticko-branný kurz. Šlo o to, že jsme šli na procházku kolem Jičína dlouhou přibližně 15 km. Čekaly na nás různé zábavné úkoly. Měli jsme také zdravovědu (obvazová technika). Celou cestu jsme zapisovali do mapy.

Ve středu jsme šli na sportovní stadion a hráli jsme přehazovanou a baseball. Pak jsme skončili na koupališti.

Celé tři dny hodnotím deseti body z deseti možných.

Jan Hartig, žák 6. A


Report:

We played some games. Before we played the games we made our coloured T-shirts. Then we went into the observatory. We liked it so much! When we came into school, we went to sleep. Next day we went on a trip around Jičín. We were in seven groups. Every group got some work. We had maps in group. Then we came back to school. There we gave our maps to teachers. Last day we had a sports day. We played volleyball, baseball and then we went to the swimming pool in Jičín and there we were one hour. We all liked that trip!

Michael Mičke, 6.A